MADO Yönetim Kurulu Başkanı “Depremzedelere Su Sağlamadı” Eleştirilerine İlk Kez Yanıt Verdi

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler içimizde çok derin yaralar açtı. Binlerce kişinin yaşamını yitirdiği afetin ardından en çok eleştirilen kurumlardan biri de Kahramanmaraş’tan dünyaya açılan MADO firması oldu. MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sait Kanbur deprem sonrası yapılan eleştirilere ilk kez yanıt verdi.

6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 11 ilimizi harabeye çevirmişti. Yerle bir olan binaların altında kalan 50 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin yüreğimizdeki acının taze kalacağı felaketin merkezi olan Kahramanmaraş’ta depremden sonraki günlerde pek çok konu tartışma yaratmıştı.

Bunlardan biri de 1850 yılında Yaşar Kanbur tarafından Kahramanmaraş’ta kurulan dondurma ve pasta markası MADO’nun depremzedelere su kaynağı sağlamadığı iddiaları oldu.

MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sait Kanbur, firmanın fabrikasından Kahramanmaraşlılara su stoğu sağlanmadığı yöndeki eleştirilere yanıt verdi.

“Kardeş sen de ki; fabrikan yerinde mi, önce hayatta mısın, başın sağolsun, bir şey var mı?” diyen Kanbur’un sitem dolu açıklaması gündem oldu.

“@nartv.tv” tarafından paylaşılan açıklamayı buradan izleyebilirsiniz.

Mado Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sait Kanbur’un sözleri bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. ?

?

?

Kimileri de Mehmet Sait Kanbur’a hak verdi. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x