Sparta Praglı tanıdık isimden Galatasaray’a gözdağı!

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Çekya’nın Sparta Prag takımı ile eşleşti.

Bir dönem Türkiye’de de forma giymiş olan Sparta Prag’ın kaptanı David Pavelka, eşleşme hakkında İHA’ya değerlendirmelerde bulundu.

Öncelikle Sparta Prag’ın, Çekya Ligi’ndeki gidişatı hakkında konuşan Pavelka, şu ifadeleri kullandı:

“Geriye dönüp baktığımızda bazı maçları daha iyi oynayabilirdik ama bu maçlar bize çok iyi bir ders oldu. Genel olarak gidişatımızdan memnunuz. Gruptan çıktık ve Avrupa Ligi’ndeki ana hedefimiz buydu.”

“Galatasaray’ı yenmeye çalışacağız”

Sparta Prag’ın, UEFA Avrupa Ligi play-off turundaki rakibinin Galatasaray olmasıyla ilgili 32 yaşındaki futbolcu, açıklamalarında şu cümlelere yer verdi:

“Zorlu bir rakibimiz var. Galatasaray, harika oyuncularla dolu büyük bir takım. Karşılıklı oynadığımız maçları hatırlamayı gerçekten seviyorum. Taraftarların stadyumda oluşturduğu atmosferden her zaman keyif aldım.

Takım arkadaşlarımla Galatasaray’ı konuştuk. Galatasaray çok güçlü olduğu için kuradan önce de herkes çok saygı duyuyordu. Şampiyonlar Ligi’ndeki bazı maçlarını izledik. Dolayısıyla neyle karşılaşacağımızı biliyoruz. Ancak her maçta olduğu gibi saygı ve tevazu ile onları yenmeye çalışacağız. Tüm maçlar 0-0 başlar, dolayısıyla ne olacağını asla bilemezsiniz.”

David Pavelka, 2016-2020 yıllarında arasında Süper Lig ekibi Kasımpaşa’da forma giymişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x