Stephen King’in korku dolu dünyası evinize geliyor

King‘in benzersiz kurgusu ve gerilim dolu anlatımı, bu kez büyük ekrana taşınarak korku ve heyecanı bir arada sunmaya hazırlanıyor. Kitap severler ve film tutkunları, King’in karanlık dünyasına adım atmaya hazır olun. Bu film, sizi alışılmışın dışında bir maceraya çıkaracak ve King‘in hikayelerinin derinliklerine doğru sürükleyecek.

Warner Bros., vampir korku filmi Salem’s Lot’u insanların evlerine davet ediyor; film, sinema salonlarını atlayıp bu yıl Max’e özel bir prömiyerle izleyiciyle buluşacak. 1975 tarihli Stephen King romanından uyarlanan film, Annabelle Comes Home’un yönetmeni Gary Dauberman tarafından yönetildi. Dauberman ayrıca daha önce It ve It: Chapter Two filmlerinde yazar olarak görev yapmıştı.

Variety’e göre, Salem’s Lot başlangıçta Eylül 2022’de sinemalarda gösterime girmesi planlanıyordu. Ancak, film daha sonra COVID-19 ile ilgili sorunlar nedeniyle ertelendi ve sonunda WB’nin yayın takviminden tamamen çıkarıldı.

Stephen King’in korku dolu dünyası evinize geliyor

Salem’s Lot’ta, bir yazar yeni bir kitap yazmak için memleketi olan Jerusalem’s Lot’a geri dönüyor. Ancak geri döndüğünde, yazar Ben Mears’ın (Top Gun: Maverick’ten Lewis Pullman tarafından canlandırılan) bir vampirin dolaştığını keşfeder. Kadroda Alfre Woodard (Luke Cage, 12 Years a Slave), Makenzie Leigh, Bill Camp (Joker), Pilou Asbæk ve John Benjamin Hickey gibi isimler yer alıyor.

Kitabın geçmişte birkaç uyarlaması yapıldı. Bunlardan biri, üç Emmy’ye aday gösterilen 1979 yapımı CBS mini dizisiydi. Bu Salem’s Lot versiyonu, bir çok analiz sitesinin en korkunç 10 King uyarlaması arasında yer aldı. Ardından, 2004’te TNT kendi iki bölümlük TV özel yayınıyla Rob Lowe’un başrolde olduğu bir Emmy adaylığı aldı.

King, geçen yılın sonlarında X’te (eski adıyla Twitter) yeni film uyarlaması hakkında konuştu. Yazar, Salem’s Lot’un “kaslı ve etkileyici” olduğunu belirterek, ona bir “Eski Hollywood” havası kattığını ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x